CAA: Progresul fizic al contractului „Sistem de monitorizare şi control staţii de pompare apă potabilă şi debitmetre apă uzată”

comunicat caa 9 decembrie 2015

În prezent, progresul fizic al contractului „Sistem de monitorizare şi control staţii de pompare apă potabilă şi debitmetre apă uzată” derulat în cadrul proiectului „Investiţii şi dotări pentru îmbunătăţirea capacităţii de operare a Companiei de Apă Arieş Turda „ este de 75%

Compania de Apă Arieş S.A derulează contractul „Sistem de monitorizare şi control staţii de pompare apă potabilă şi debitmetre apă uzată” încheiat cu S.C. WILO TRANS S.R.L.

Au fost executate lucrări electrice şi de montaj în proporţie de 75 % a echipamentelor livrate anterior, după cum urmează:

- Au fost montate Tablouri comunicaţie pentru Debitmetru Siemens Radar – 3 bucăţi – monitorizare colectoare ape menajere;Debitmetru Endress+Hauser Clamp-on – 7 bucăţi pentru monitorizare debite pompate ape uzate;
- Au fost puse în funcţiune Convertizoare de frecvenţă – 6 bucăţi – control pornire pompe apă Castanilor şi Variantă afişate pe HMI cu touch;
- Au fost montate Module de comunicaţie – 12 bucăţi pentru transmiterea datelor din echipamentele din teren în Dispecerat:debitmetre, staţii de pompare şi rezervoare apă.

Totodată, a fost livrat şi montat Postul de Transformare pentru alimentarea cu energie electrică la Staţia de pompare apă potabilă Castanilor de pe strada Castanilor nr.1 din localitatea Turda.

DIRECTOR GENERAL
Cristian Octavian Matei

Last modified onDuminică, 17 Iulie 2016 17:09

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top

Sectiuni

Adrese utile

Recomandari

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time